GALERIA

KONTAKT

Suwalski Park Krajobrazowy

Malesowizna 24
16-404 Jeleniewo

tel./87/ 569 18 01
fax /87/ 569 76 36

e-mail: turtulspk@gmail.com
Aktualności


Europejskie Dni Dziedzictwa w SPK

Zapraszamy szkoły do uczestniczenia w obchodach Europejskich Dni Dziedzictwa. W dniach 11-15 września 2017 r. organizujemy dla grup szkolnych wycieczki z przewodnikiem ścieżką poznawczą "U źródeł Szeszupy".

Wędrówka rozpoczyna się w Malesowiźnie, nieopodal źródeł rzeki Szeszupy i jest opowieścią o losach ludzi, którym przyszło żyć w jej pobliżu. W miejscowości Szeszupka znajduje się cmentarz ewangelicki - pamiątka po przybyłych tu w drugiej połowie XVIII w. kolonistach niemieckich. W Wodziłkach - wsi założonej pod koniec XVIII w. przez uciekających przed represjami religijnymi staroobrzędowców znajduje się zabytkowa molenna oraz cmentarz.

Termin i godzina ustalana indywidualnie.

EDD w Turtulu
 
Predathlon Turtul 2017

Predathlon Turtul 2017

W sobotę 9 września 2017 r., w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa, na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego odbywać się będzie jedna z najciekawszych w Polsce imprez triathlonowych - Predathlon.

Na Predathlon składają się trzy dyscypliny: jazda rowerem, bieg i kajak. Ale Predathlon to nie sam triathlon, to także towarzyszące mu Predathlon Run, Predathlon Nordic Walking, a także Predathlon Kids - odcinek przygotowany specjalnie dla najmłodszych.

Tutaj znajduje się link do wydarzenia na Facebooku.

Poniżej mapki tras i plakat wydarzenia.

Mapka - trasa biegu Mapka - trasa rowerowa 1 Mapka - trasa rowerowa 2
Rozkład jazdy Predathlon 2017
 
Piesza wędrówka po SPK

19 sierpnia br. w ramach realizacji zadania „Suwalska turystyczna rodzinka poznaje Suwalski Park Krajobrazowy” odbyła się piesza wędrówka po Suwalskim Parku Krajobrazowym.

Oto krótka fotorelacja z wyprawy.

Zdjęcia pochodzą od Pani Beaty Karwel oraz z archiwum SPK

 
Wędrówka piesza po SPK

Suwalski Park Krajobrazowy oraz Stowarzyszenie Miłośników SPK "Kraina Hańczy"

19 sierpnia zapraszają Suwalczan na


wycieczkę pieszą ścieżką poznawczą
"Doliną Czarnej Hańczy" do jeziora Hańcza, następnie niebieskim szlakiem do Wodziłk i ścieżką poznawczą "U źródeł Szeszupy" do Turtula (ok 10 km). Wycieczka rozpocznie się w Turtulu, skąd grupa uda się nad jezioro Hańcza wzdłuż rzeki Czarnej Hańczy, gdzie zaobserwować można m.in. staw Turtulski (spiętrzoną Czarną Hańczę), oz turtulsko-bachanowski, dolinę zawieszoną "Gaciska". Następnie w Wodziłkach grupa zapozna się z historią staroobrzędowców i zabytkowej molenny, po czym uda się do Turtula mijając po drodze cmentarz ewangelicki w Szeszupce oraz źródła rzeki Szeszupy. Końcowym punktem wycieczki będzie ognisko w Turtulu (prowiant we własnym zakresie).  Przy siedzibie SPK znajduje się ścieżka edukacyjna "Opowieści Turtula", skupiona na tematyce obszarów wodno-błotnych.

Więcej…
 
Fascynujący świat przyrody i kultury SPK - gra terenowa

Suwalski Park Krajobrazowy oraz Stowarzyszenie Miłośników SPK "Kraina Hańczy"

zapraszają Suwalczan 29 lipca na

rodzinną grę terenową, która zakłada dwa warianty tras: krótszy (4 km) polecany szczególnie rodzinom z małymi dziećmi lub wózkami oraz dłuższy (7 km) o większym stopniu trudności. 
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 66