GALERIA

KONTAKT

Suwalski Park Krajobrazowy

Malesowizna 24
16-404 Jeleniewo

tel./87/ 569 18 01
fax /87/ 569 76 36

e-mail: turtulspk@gmail.com
Aktualności


Wielkie porządki nad jeziorem Hańcza

W piątek, 13 maja 2011 r. Suwalski Park Krajobrazowy wspólnie z pracownikami Lokalnej Grupy Rybackiej Pojezierza Suwalsko-Augustowskiego oraz uczniami z Gimnazjum przy Zespole Szkół w Jeleniewie wysprzątał wschodni brzeg jeziora Hańcza (niebieski szlak).

Więcej…
 
Dzień Ziemi 2011

28 kwietnia 2011 roku w siedzibie Suwalskiego Parku Krajobrazowego (SPK) w Turtulu odbyła się plenerowa impreza edukacyjna Dzień Ziemi, w której uczestniczyły dzieci ze szkół podstawowych z terenu Parku i otuliny, w sumie około 80 osób.

 

Więcej…
 
Spotkania z wolontariuszem Marcello Aldera

Od 15 marca br. Suwalski Park Krajobrazowy gości u siebie wolontariusza Marcello Aldera. Marcello przyjechał do Polski z Włoch w celu podjęcia u nas pracy wolontariackiej.

W  kwietniu Marcello spotkał się z uczniami szkół podstawowych i gimnazjalnych, którym opowiadał o swoim kraju oraz tamtejszej kulturze. Uczestnicy spotkań mieli możliwość obejrzenia krótkiej prezentacji o różnicach pomiędzy Włochami, a innymi europejskim państwami. Na zakończenie uczniowie zadawali nurtujące ich pytania, na które Marcello chętnie odpowiadał.

Więcej…
 
Wiosenna akcja czynnej ochrony tras migracji płazów 2011

Co roku wiosną płazy przechodzą z lasów i pól do zbiorników wodnych, gdzie się rozmnażają. Kiedy trasa tej wędrówki przecina jezdnię, powstaje śmiertelne niebezpieczeństwo dla płazów masowo ginących pod kołami samochodów. Trasa wędrówki płazów jest co roku taka sama i ma miejsce w pierwszym miesiącu wiosny.

 

Więcej…
 
Akcja SPRING ALIVE 2011 "Wiosna przychodzi na skrzydłach ptaków"

W maju br. Suwalski Park Krajobrazowy wspólnie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wiżajnach uczestniczył w europejskiej akcji obserwacji ptaków Spring Alive „Wiosna przychodzi na skrzydłach ptaków”. Spring Alive to kampania Birdlife International, prowadzona w Polsce przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia7172737475następnaostatnia»

Strona 73 z 75