GALERIA

KONTAKT

Suwalski Park Krajobrazowy

Malesowizna 24
16-404 Jeleniewo

tel./87/ 569 18 01
fax /87/ 569 76 36

e-mail: sekretariat@spk.wrotapodlasia.pl
Rajd Narciarski o Puchar Dyrektora Suwalskiego Parku Krajobrazowego
czwartek, 03 lutego 2011 00:00

W środę, 2 lutego 2011 r., w Suwalskim Parku Krajobrazowym odbył się po raz pierwszy Rajd Narciarski o Puchar Dyrektora Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Rajd był adresowany do młodzieży gimnazjalnej z terenu Parku. Na starcie pojawiło się 10 zawodników i zawodniczek reprezentujących Gimnazjum w Jeleniewie.

Zawodnicy mieli do pokonania 3 km trasę na odcinku Turtul – Szeszupka – Turtul, a po przybyciu na metę każdy zawodnik odpowiadał na trzy pytania na temat Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Dobra odpowiedź skutkowała odjęciem 2 minut od uzyskanego na trasie czasu, a nieprawidłowa doliczeniem 2 minut karnych.

 

Warto było wystartować! Trzem zawodnikom z najlepszymi rezultatami czasowymi przewidziane zostały nagrody rzeczowe, a pozostałym uczestnikom upominki książkowe. Puchar Przechodni Dyrektora Suwalskiego Parku Krajobrazowego otrzymało Gimnazjum w Jeleniewie.

Rajd zakończył się uroczystym wręczeniem nagród oraz ogniskiem ze słodkim poczęstunkiem, które odbyło się dzięki uprzejmości sponsorów.

Suwalski Park Krajobrazowy składa również serdeczne podziękowania Wojewódzkiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji „Szelment” za udostępnienie sprzętu sportowego na czas organizacji Rajdu.