GALERIA

KONTAKT

Suwalski Park Krajobrazowy

Malesowizna 24
16-404 Jeleniewo

tel./87/ 569 18 01
fax /87/ 569 76 36

e-mail: sekretariat@spk.wrotapodlasia.pl
Suwalski Park Krajobrazowy na Suwałki Blues Festiwal
poniedziałek, 18 lipca 2011 00:00

Podczas tegorocznej edycji „Suwałki Blues Festiwal” w dniu 15 lipca br. Suwalski Park Krajobrazowy miał możliwość prezentacji swojej oferty edukacyjnej i turystycznej na stoisku Fundacji Zielonych Płuc Polski, promującej akcję „Nasza Misja – Mniejsza Emisja”.

 

Stoisko Zielonych Płuc Polski jest obecne na największych organizowanych w regionie imprezach i ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców północno-wschodniej Polski w zakresie ograniczania emisji CO2 do atmosfery.

Podczas imprezy przeprowadzono zbiórkę zużytych baterii i elektroodpadów, którą przeprowadziła Organizacja Odzysku REBA S.A. W zamian otrzymać można było torby, ołówki i kartonowe pudełka do przechowywania w domu zużytych baterii.

Atrakcją stoiska był skuter napędzany silnikiem elektrycznym z akumulatorów ładowanych z normalnego gniazdka elektrycznego.

Na stoisku Fundacji Zielonych Płuc Polski dostępna była gra komputerowa Ekodetektyw, prezentacje multimedialne oraz foldery i materiały informacyjne.

Suwalski Park Krajobrazowy dla najmłodszych miłośników przyrody przygotował loterię, w której odpowiadając na wylosowane pytanie otrzymać można było upominkową nagrodę.