GALERIA

KONTAKT

Suwalski Park Krajobrazowy

Malesowizna 24
16-404 Jeleniewo

tel./87/ 569 18 01
fax /87/ 569 76 36

e-mail: sekretariat@spk.wrotapodlasia.pl
Wystartowali po raz drugi
poniedziałek, 20 lutego 2012 11:40

W czwartek, 16 lutego 2012 r. w Suwalskim Parku Krajobrazowym odbył się II Rajd Narciarski o Puchar Dyrektora SPK. Tegoroczne miejsce rozegrania zawodów było dość nietypowe, gdyż zawody odbyły się na stawie przy siedzibie Parku. Krótka, ale bardzo mroźna zima pokryła staw turtulski grubą warstwą lodu, czyniąc to miejsce doskonałym do przeprowadzenia biegów narciarskich.

 

Do zaciętego boju o Puchar Dyrektora SPK stanęło 20 zawodników i zawodniczek z Gimnazjum w Jeleniewie. Zawodnicy mieli okazję sprawdzić się na dystansie 1 600 m. Najlepszymi zawodnikami na tym dystansie okazali się: Tomasz Kalinowski (10m 12s), Kamil Chomicz (10m 30 s) oraz Łukasz Nowicki (11m 01s).

Swoje rezultaty czasowe każdy z zawodników mógł jeszcze poprawić odpowiadając na dwa pytania dotyczące Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Za każdą poprawną odpowiedź zawodnikowi odliczana była minuta od czasu uzyskanego na trasie. Jednak zawodnicy z najlepszymi rezultatami uzyskanymi na trasie utrzymali do końca swoje prowadzenie, deklasując tym samym pozostałych zawodników.

Rajd zakończył się uroczystym wręczeniem nagród oraz ogniskiem ze słodkim poczęstunkiem, którego sponsorami byli: Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Dyczewscy” oraz Piekarnia „Jasia”.

Serdeczne podziękowania Suwalski Park Krajobrazowy składa również Wojewódzkiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji „Szelment” za wsparcie organizacyjne imprezy.

Więcej zdjęć TUTAJ