GALERIA

KONTAKT

Suwalski Park Krajobrazowy

Malesowizna 24
16-404 Jeleniewo

tel./87/ 569 18 01
fax /87/ 569 76 36

e-mail: sekretariat@spk.wrotapodlasia.pl
Majówka w Skansenie w Olsztynku
poniedziałek, 14 maja 2012 07:38

W środę, 2 maja Suwalski Park Krajobrazowy w towarzystwie Welskiego Parku Krajobrazowego oraz Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich, prezentował odwiedzającym Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku swoją ofertę edukacyjno-turystyczną. Pracownicy SPK zachęcali również do odwiedzenia Suwałk oraz promowali 5. jubileuszową edycję Suwałki Blues Festival.

Każdy młody uczestnik na stoisku Suwalskiego Parku Krajobrazowego mógł nauczyć się rozpoznawać tropy zwierząt oraz gatunki drzew liściastych. Muzeum tego dnia przygotowało dla rodzin z dziećmi konkurs przyrodniczy pod nazwą „Co w trawie piszczy?”. Zadaniem tropicieli przyrody było odnalezienie i rozpoznanie ukrytych na terenie Skansenu poszczególnych gatunków roślin i zwierząt.

Patronat medialny nad imprezą objęło Polskie Radio Olsztyn, które na żywo relacjonowało całość spotkania. Każdy z Parków miał okazję wypromować swój region i zachęcić do jego odwiedzenia. Na pierwszych słuchaczy radiowych, którzy prawidłowo odpowiedzieli na pytania konkursowe dotyczące prezentujących się parków krajobrazowych czekały nagrody rzeczowe, ufundowane przez Parki.