GALERIA

KONTAKT

Suwalski Park Krajobrazowy

Malesowizna 24
16-404 Jeleniewo

tel./87/ 569 18 01
fax /87/ 569 76 36

e-mail: sekretariat@spk.wrotapodlasia.pl
Stacje samoobsługowej naprawy rowerów
piątek, 01 lipca 2016 09:56

Stowarzyszenie Miłośników Suwalskiego Parku Krajobrazowego „Kraina Hańczy” w czerwcu 2016 roku ustawiło dwie stacje samoobsługowej naprawy rowerów.

Pierwsza stacja znajduje się przy siedzibie Suwalskiego Parku Krajobrazowego w Turtulu, druga zaś przy punkcie MOR przy rezerwacie „Rutka”. Oba punkty znajdują się na trasie rowerowego szlaku Polski Wschodniej „Green Velo”. Stacje wyposażone są w: pompkę z adapterem do różnych wentyli, wkrętaki, klucze płaskie, zestaw imbusów, łyżki do opon, zabezpieczenia antykradzieżowe i wandaloodporne, linki stalowe w PCV do których przymocowane są narzędzia,  obudowę z grubej blachy – ocynkowanej/nierdzewnej.

Co roku siedzibę Suwalskiego Parku Krajobrazowego odwiedza kilkadziesiąt tysięcy turystów, z czego wielu porusza się rowerami.  Dzięki wyznaczonym trasom rowerowym unika się obecności rowerzystów na  terenach cennych z przyrodniczego punktu widzenia. Umiejscowienie samoobsługowych stacji naprawy rowerów zwiększy również komfort użytkowania ścieżek rowerowych  i ograniczy ruch samochodowy. Turyści poruszający się po Suwalskim Parku Krajobrazowym na rowerze będą mogli czuć się bezpieczniej  wiedząc, że w razie usterki uzyskają łatwo dostępną i darmową pomoc techniczną.

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
w ramach programu: „Wzmocnienie działań społeczności lokalnych na rzecz zrównoważonego rozwoju”.
Za treść zamieszczonej informacji odpowiada Stowarzyszenie Miłośników SPK „Kraina Hańczy”