GALERIA

KONTAKT

Suwalski Park Krajobrazowy

Malesowizna 24
16-404 Jeleniewo

tel./87/ 569 18 01
fax /87/ 569 76 36

e-mail: sekretariat@spk.wrotapodlasia.pl
Budowa izolatki dla dzikich zwierząt w Mikołajówce
środa, 18 stycznia 2017 08:02

W Mikołajówce na Suwalszczyźnie znajduje się ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt, gdzie trafiają zwierzęta ranne lub chore,

z wypadków lub innych nieszczęśliwych zdarzeń. Większość zwierząt po wyzdrowieniu i rehabilitacji ma szansę na powrót do swojego naturalnego środowiska. Dotychczas brakowało w ośrodku izolatki, w której można byłoby umieszczać zwierzęta na obserwację, separować od innych zwierząt (aby miały spokój lub nie zarażały się nawzajem), a także przeprowadzać drobne zabiegi lecznicze. Dlatego w ramach inicjatywy „Budowa izolatki dla dzikich zwierząt przebywających w ośrodku rehabilitacji zwierząt chronionych w Mikołajówce” Stowarzyszenie Miłośników Suwalskiego Parku Krajobrazowego „Kraina Hańczy” wybudowało taką izolatkę. Na ścianie izolatki zamieszczono tablicę informacyjno-edukacyjną z informacjami, jak zachowywać się w stosunku do dzikich zwierząt.

 


Projekt jest realizowany w ramach zadania „Czynna ochrona i popularyzacja elementów przyrodniczych obszarów chronionych Suwalszczyzny”, dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu „Wzmocnienie działań społeczności lokalnych na rzecz zrównoważonego rozwoju”.
Za treść zamieszczonej informacji odpowiada Stowarzyszenie Miłośników SPK „Kraina Hańczy”