GALERIA

KONTAKT

Suwalski Park Krajobrazowy

Malesowizna 24
16-404 Jeleniewo

tel./87/ 569 18 01
fax /87/ 569 76 36

e-mail: sekretariat@spk.wrotapodlasia.pl
„Ograniczenie antropopresji na punktach widokowych SPK”
wtorek, 16 maja 2017 13:28

W ramach inicjatywy Ograniczenie antropopresji na punktach widokowych Suwalskiego Parku KrajobrazowegoStowarzyszenie Miłośników SPK „Kraina Hańczy” dokonało remontu trzech, najczęściej odwiedzanych na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego, punktów widokowych”:

  1. 1. na Górze  Cisowej: wykonano 30 mb  drewnianych barierek, ustawiono 2 ławki i tablicę z opisem panoramy widzianej z Góry Cisowej oraz zasad obowiązujących w SPK;
  2. "Na ozie w Smolnikach": odnowiono 45 mb drewniano-ziemnych schodów wraz poręczami, ustawiono 2 ławki na szycie wzniesienia oraz tablicę z opisem panoramy widzianej z ozu;

3. Punkt widokowy w Turtulu: wymieniono 95 mb drewnianych schodów z poręczami oraz 70 mb drewnianych barierek u podnóża i na szycie wzniesienia; ustawiono 2 ławki oraz tablicę z opisem panoramy widzianej z punktu widokowego.


Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu: „Wzmocnienie działań społeczności lokalnych na rzecz zrównoważonego rozwoju”.
Za treść zamieszczonej informacji odpowiada Stowarzyszenie Miłośników SPK „Kraina Hańczy”