GALERIA

KONTAKT

Suwalski Park Krajobrazowy

Malesowizna 24
16-404 Jeleniewo

tel./87/ 569 18 01
fax /87/ 569 76 36

e-mail: turtulspk@gmail.com
Finał konkursu wiedzy „Dzieje i dziedzictwo kulturowe SPK...."
czwartek, 25 maja 2017 11:15

25 kwietnia br. w Turtulu odbył się finał konkursu wiedzy „Dzieje i dziedzictwo kulturowe Suwalskiego Parku Krajobrazowego i północno-wschodniej Suwalszczyzny”, którego organizatorem był Suwalski Park Krajobrazowy. Konkurs skierowany był do uczniów klas V i VI szkół podstawowych.

Do finału konkursu zakwalifikowało się 15 uczniów z trzech szkół podstawowych z Wiżajn, Jeleniewa i Rutki-Tartak, którzy zostali wyłonieni we wcześniejszych eliminacjach szkolnych spośród 49 uczestników konkursu.

Finał składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 25 pytań dotyczących historii i dziedzictwa kulturowego Suwalskiego Parku Krajobrazowego, dawnych przedmiotów codziennego użytku, narzędzi rolniczych oraz elementów stroju ludowego. Natomiast w części praktycznej uczestnicy mieli za zadanie zaprojektować i wykonać np. plakat, folder, ulotkę opisującą wybrane zabytki kultury materialnej znajdujące się na terenie  SPK.

Laureatami konkursu zostali:
Wiktor Rutkowski
ze Szkoły Podstawowej w Wiżajnach - I miejsce
Natalia Hołdyńska
ze szkoły Podstawowej w Wiżajnach - II miejsce
Karolina Suchocka
z Zespołu Szkół Samorządowych w Rutce-Tartak - III miejsce

Wyróżnienia otrzymali:
Karolina Grajżul
z Zespołu Szkół samorządowych w Rutce-Tartak
Wojciech Sawicki
z Zespołu Szkół w Jeleniewie
Zuzanna Czarniewska
ze Szkoły Podstawowej w Wiżajnach