GALERIA

KONTAKT

Suwalski Park Krajobrazowy

Malesowizna 24
16-404 Jeleniewo

tel./87/ 569 18 01
fax /87/ 569 76 36

e-mail: turtulspk@gmail.com
Wycieczka rowerowa wokół jeziora Hańcza
piątek, 30 czerwca 2017 10:19

Suwalski Park Krajobrazowy oraz Stowarzyszenie Miłośników SPK "Kraina Hańczy"

15 lipca zapraszają Suwalczan na

 

wycieczkę rowerową z przewodnikiem trasą "Wokół jeziora Hańcza" (ok 22 km) o zróżnicowanym stopniu trudności, wiodącą z Malesowizny przez Kruszki, Bachanowo, Przełomkę, Starą Hańczę, Dzierwany, Cisówek, Łopuchowo, Wodziłki z powrotem do Turtula. Podczas wycieczki będzie można zobaczyć ruiny młyna wodnego w Turtulu, rezerwat "Głazowisko Bachanowo nad Czarną Hańczą" oraz dolinę zawieszoną "Gaciska" przecinającą drogę do Malesowizny, ruiny dworu i park podworski w Starej Hańczy, stare zabudowania gospodarskie i zabytkową molennę w Wodziłkach, cmentarz ewangelicki w Szeszupce. Końcowym punktem wycieczki będzie Turtul, gdzie przy siedzibie SPK znajduje się ścieżka edukacyjna "Opowieści Turtula", skupiona na tematyce obszarów wodno-błotnych. Tam też odbędzie się wspólne ognisko (prowiant we własnym zakresie).

Organizatorzy zapewniają transport 30 osób wraz z rowerami!

Uwaga! Trasa wycieczki NIE PROWADZI ścieżką poznawczą "Doliną Czarnej Hańczy"! Na ścieżce tej obowiązuje zakaz ruchu rowerowego!

 

Plan wycieczki:
8:30 - zbiórka w Parku Konstytucji 3 Maja 
9:00 - wyjazd z Suwałk do Turtula
9:45 - wyjazd z Turtula rowerami
14:00 - powrót do Turtula i ognisko
15:00 - wyjazd do Suwałk

 

Zapisy pod nr 87 569 18 01 lub mailowo Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , pon-pt 8.00-19.00

 

Niepełnoletni uczestnicy wycieczki zobowiązani są do posiadania pisemnej zgody rodziców/opiekunów na udział w wycieczce. Wzór zgody do pobrania TUTAJ

 

Zadanie dofinansowane jest przez Urząd Miasta Suwałki w ramach zadania "Suwalska turystyczna rodzinka poznaje Suwalski Park Krajobrazowy".