GALERIA

KONTAKT

Suwalski Park Krajobrazowy

Malesowizna 24
16-404 Jeleniewo

tel./87/ 569 18 01
fax /87/ 569 76 36

e-mail: sekretariat@spk.wrotapodlasia.pl
Kolejne zwycięstwo drużyny z Wiżajn w konkursie o parkach krajobrazowych Polski.
poniedziałek, 15 stycznia 2018 08:39

12 stycznia 2018 roku poznaliśmy zwycięzców etapu parkowego XVII edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski".

W siedzibie Suwalskiego Parku Krajobrazowego w Turtulu spotkali się gimnazjaliści z dwóch szkół gimnazjalnych z gmin: Wiżajny i Rutki-Tartak. Przed nimi do rozwiązania był test z wiedzy ogólnoprzyrodniczej oraz znajomości Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Test uczniowie pisali  indywidualnie, a o sukcesie drużyny decydowała łączna liczba punktów uzyskanych przez poszczególnych uczniów. Celem konkursu było wytypowanie najlepszego zespołu, który zostanie zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego, jako reprezentant Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Indywidualnie można było uzyskać 25 punktów, a drużynowo 100 punktów.

Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła drużyna z Publicznego Gimnazjum w Wiżajnach w składzie: Konrad Rudziewicz, Anna Pachucka, Lidia Rudziewicz i Oliwia Jurewicz, którą przygotowywała pani Bożena Głosek. Gratulujemy! Drużyna zdobyła 73 punkty i to właśnie ona będzie reprezentować Suwalski Park Krajobrazowy 23 marca br. na etapie wojewódzkim konkursu. W tym roku finał wojewódzki odbędzie się w siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej w Supraślu.

Drugie miejsce z wynikiem 55 punktów uzyskała reprezentacja ze Szkoły Podstawowej w Rutce-Tartak: Zuzanna Łangowska, Mateusz Rutkowski, Kacper Wiszniewski i Adam Dąbkowski. Opiekunem drużyny była pani Anna Tabin.

Indywidualnie najlepszy był Konrad Rudziewicz z Publicznego Gimnazjum w Wiżajnach, który zdobył 22 pkt. na 25 pkt. możliwych do zdobycia.

Wszystkim uczestnikom i nauczycielom dziękujemy za udział, a laureatom konkursu serdecznie gratulujemy życząc powodzenia na etapie wojewódzkim.