GALERIA

KONTAKT

Suwalski Park Krajobrazowy

Malesowizna 24
16-404 Jeleniewo

tel./87/ 569 18 01
fax /87/ 569 76 36

e-mail: sekretariat@spk.wrotapodlasia.pl
Kierunek Ultra Hańcza
piątek, 23 marca 2018 09:47

7 kwietnia 2018 r. w pięknych okolicznościach przyrody Suwalskiego Parku Krajobrazowego, odbędzie się pierwsza edycja imprezy biegowej Kierunek Ultra – Hańcza, a w jej ramach bieg na dystansie ok. 63 km. Wszystko to za sprawą nowo powstałej organizacji sportowej, Fundacji "Kierunek Ultra" zajmującej się organizacją imprez sportowych w naszym regionie.

Na Ultramaratonie Hańcza wystartuje 130 osób z całej Polski, zarówno biegaczy zaprawionych w bojach na ultra dystansach, jak i początkujących.

Jak mówi Iwona Łobasiuk z zarządu Fundacji – biega coraz więcej osób, które doceniają wpływ tej aktywności na zdrowie – działanie na rzecz poprawy kondycji, odporności i wytrzymałości. Bieganie to także przebywanie w naturze, o nieocenionym wpływie.

Trasa biegu prowadzić będzie ścieżkami nad brzegiem najgłębszego jeziora Hańcza, terenami wsi Wodziłki, gdzie znajduje się piękna molenna staroobrzędowców z 1921 roku. Zawodnicy będą musieli wbiec na Górę Zamkową zamieszkiwaną w dawnych czasach przez Jaćwingów oraz Górę Cisową, zwaną także Suwalską Fudżijamą.

Trasa poprowadzi biegaczy ścieżkami całego Parku, od Szurpił po "naszą" Kłajpedę, zahaczając o urodziwy Udziejek, Kleszczówek i Bachanowo. Szczegółową trasę biegu pobrać można TUTAJ.

Przewidziano 3 punkty kontrolno-żywieniowe (Wodziłki 17.5 km, Smolniki 33 km oraz Stara Hańcza 52.5 km). A poza wymienionymi miejscami na trasie znajdzie się 5 punktów lotnych sprawdzające obecność zawodników (PS - punkty sędziowskie). Jeden z nich zlokalizowany będzie na Górze Cisowej!


W programie:

6:40 - zbiórka przy starcie (kilka słów o trasie)

7:00 - rozpoczęcie imprezy (siedziba Suwalskiego Parku Krajobrazowego - Turtul, Malesowizna, biuro zawodów)

9:30 - zamknięcie punktu Wodziłki (PK 1)

11:45 - zamknięcie punktu Smolniki (PK 2)

14:30 - zamknięcie punktu Stara Hańcza (PK 3)

16:00 - zamknięcie mety (limit 9 godz., siedziba Suwalskiego Parku Krajobrazowego - Turtul, Malesowizna)

16:30 - początek uroczystości wręczenia nagród

 

Na początku września organizatorzy Ultramaratonu szykują kolejną atrakcję dla miłośników sportu Predathlon i Predathlon Kids, podczas którego dominować mają konkurencje triathlonowe: biegi, rower i kajak.

Źródło: funpage Fundacji, Ultramaraton, www.niebywalesuwalki.pl