GALERIA

KONTAKT

Suwalski Park Krajobrazowy

Malesowizna 24
16-404 Jeleniewo

tel./87/ 569 18 01
fax /87/ 569 76 36

e-mail: sekretariat@spk.wrotapodlasia.pl
Noc Świętojańska w Turtulu już po raz piętnasty!
piątek, 29 czerwca 2018 06:47

W piątek 22 czerwca odbyła się już po raz piętnasty Noc Świętojańska w Turtulu!

Oprócz tradycyjnego już poszukiwania kwiatu paproci oraz puszczania wianków na Stawie Turtulskim, goście mieli okazję obejrzeć występy zespołów: Pogranicze z Szypliszk, Suduonia z Kazlu Rudy, Zespołu Pieśni Ludowej "Szuwarki" z Wiżajn oraz "Oceanu Życia" z Suwałk. Dodatkowo, w trakcie tego magicznego wieczoru wystąpił również Zespół Pieśni i Tańca "Suwalszczyzna", który wspólnymi tańcami poderwał uczestników do zabawy. Tradycji musiało stać się za dość i wieczór uświetnił występ grupy "GORE - Ogień i Taniec". Dziękujemy wszystkim występującym zespołom oraz tak licznie przybyłym gościom.

Przed główną imprezą w Turtulu odbyła się również Świętojańska Wędrówka Doliną Czarnej Hańczy, w której udział wzięli mieszkańcy Suwałk. Mieli oni okazję zwiedzić wraz z przewodnikami m.in. rezrwat "Głazowisko Bachanowo nad Czarną Hańczą", rezerwat "Jezioro Hańcza", zakład przerobu kamienia w Bachanowie, wiszącą dolinę "Gaciska", oz turtulski, a na końcu siedzibę SPK w Turtulu.

 

Więcej zdjęć TUTAJ

Impreza dofinansowana była przez Urząd Miasta w Suwałkach, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego oraz Stowarzyszenie Miłośników Suwalskiego Parku Krajobrazowego "Kraina Hańczy"