GALERIA

KONTAKT

Suwalski Park Krajobrazowy

Malesowizna 24
16-404 Jeleniewo

tel./87/ 569 18 01
fax /87/ 569 76 36

e-mail: sekretariat@spk.wrotapodlasia.pl
Otwarcie wystawy rzeźby - WYCZAROWANE W SUWALSKIM KAMIENIU
czwartek, 29 sierpnia 2019 11:13

26. sierpnia 2019 r. w Turtulu odbyło się uroczyste otwarcie poplenerowej wystawy rzeźby „WYCZAROWANE W SUWALSKIM KAMIENIU”. Powstałe prace to efekt dwutygodniowego pleneru rzeźbiarskiego odbywającego się w Suwalskim Parku Krajobrazowym pod kierownictwem artystycznym Stanisława Lutostańskiego.

Swoje prace  prezentowali  autorzy - Stanisław Lutostański,  Aleksandra Józefów, Tauras Kensminas, Łukasz Milewski, Olga Wielogórska oraz Rafał Strumiłło, upowszechniając przy tym najnowsze techniki rzeźbiarstwa w kamieniu.

Organizacja tego wydarzenia odbyła się przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Z tej okazji odczytany został list Marszałka Województwa Artura Kosickiego, który wyraził swój entuzjazm, życząc tym samym odwiedzającym wielu wrażeń w odbiorze sztuki rzeźbiarskiej, w szczególnym jego zadaniem miejscu - na Suwalszczyźnie, wyrzeźbionej przez lądolód, która dziś zachwyca swoim pięknem i wyjątkowością.

Podczas otwarcia wystawy oprawę artystyczną zapewniła Anna Szafranowska z grupą „Ancyjas” z Suwalskiego Ośrodka Kultury oraz „Wigranie” ze Starego Folwarku. Na zakończenie odbyła się projekcja filmu Jerzego Chojnowskiego pt. „Kamień na kamieniu”, opowiadająca o bogactwie naniesionego przez lądolód skandynawski materiału skalnego.

 

Więcej zdjęć TUTAJ