GALERIA

KONTAKT

Suwalski Park Krajobrazowy

Malesowizna 24
16-404 Jeleniewo

tel./87/ 569 18 01
fax /87/ 569 76 36

e-mail: sekretariat@spk.wrotapodlasia.pl
Predathlon w Suwalskim Parku Krajobrazowym
czwartek, 05 września 2019 10:31

31 sierpnia 2019 r. na ścieżkach i szlakach turystycznych Parku odbyła się IV edycja Predathlonu. Są to największe zawody triathlonowe w regionie, które łączą w sobie trzy dyscypliny: jazdę na rowerze, kajak i bieg.  W ramach imprezy głównej odbywają się również imprezy towarzyszące: Predathlon Run, Predathlon Nordic Walking i Predathlon Kids.

Z roku na rok rośnie liczba biegaczy. W tegorocznej imprezie głównej Predathlon Turtul wzięło udział 54 zawodników z całej Polski. W Predathlon Run, czyli samej części biegowej trasy wystartowało 38 zawodników, a w marszu Nordic Walking 8 osób. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali Predathlon Kids, czyli bieg z przeszkodami w naturze, w którym udział wzięło ponad 100 dzieci.

Zwycięzcami w głównej kategorii zostali: Jakub Ołowski z Wydmin i Katarzyna Widzińska z Mikołajewa. Uczestnicy na głównym dystansie pokonali ok. 14 km biegnąc, 9 km w kajaku - płynąc po najgłębszym w Polsce jeziorze Hańcza oraz dwa odcinki rowerowe, o łącznej długości 47 km.

Trasa była bardzo urozmaicona, pełna wzniesień i trudnych podbiegów, a jedynie płaskim odcinkiem była tafla jeziora Hańcza.

Więcej zdjęć TUTAJ