GALERIA

KONTAKT

Suwalski Park Krajobrazowy

Malesowizna 24
16-404 Jeleniewo

tel./87/ 569 18 01
fax /87/ 569 76 36

e-mail: sekretariat@spk.wrotapodlasia.pl
Suwalski Park Krajobrazowy aktywnie w naturze
czwartek, 19 grudnia 2019 11:21

W ramach realizacji zadania „Turystycznie przez Suwalski Park Krajobrazowy. Weekendowe trasy turystyczne po województwie podlaskim” Suwalski Park Krajobrazowy we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Suwalskiego Parku Krajobrazowego „KRAINA HAŃCZY” przygotował nowy informator turystyczny „Suwalski Park Krajobrazowy aktywnie w naturze”.

W wydawnictwie opisano osiem propozycji wycieczek po Suwalskim Parku Krajobrazowym w oparciu o potrzeby, jakie zgłaszają turyści odwiedzający Park zainteresowani ofertą aktywnego zwiedzania regionu pieszo, rowerem, czy samochodem.

Wśród nich znalazła się popularna trasa samochodowa wokół Parku, trzy trasy piesze oraz cztery pieszo-rowerowe. Zaproponowane trasy zwiedzania są ofertą na krótki, weekendowy wyjazd lub dłuższy pobyt wypoczynkowy. Prowadzą po wybranych fragmentach dróg oraz wytyczonych szlakach turystycznych, co pozwala na odwiedzenie nie tylko najbardziej popularnych miejsc, ale też tych mniej znanych, ale niemniej urokliwych.

Wydawnictwo zostało wzbogacone turystyczną mapą Parką z zaznaczonym przebiegiem każdej z tras, co daje informację, które drogi są przejezdne dla samochodów i rowerów, a które nadają się wyłącznie na wycieczki piesze.

Dodatkowo do każdej propozycji wycieczki podany został kilometraż z orientacyjnym czasem przejścia (przejazdu) wraz z opisem miejsc wartych zobaczenia. Całość informatora jest urozmaicona kolorowymi zdjęciami z terenu SPK.

Zadanie „Turystycznie przez Suwalski Park Krajobrazowy. Weekendowe trasy turystyczne po województwie podlaskim” dofinansowane zostało przez Województwo Podlaskie.