GALERIA

KONTAKT

Suwalski Park Krajobrazowy

Malesowizna 24
16-404 Jeleniewo

tel./87/ 569 18 01
fax /87/ 569 76 36

e-mail: sekretariat@spk.wrotapodlasia.pl
Wiżajny najlepsze w III etapie konkursu „Poznajemy parki krajobrazowe Polski”!
piątek, 10 stycznia 2020 09:13

Wczoraj poznaliśmy zwycięzców etapu parkowego XIX edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". W siedzibie Suwalskiego Parku Krajobrazowego w Turtulu spotkali się uczniowie szkół podstawowych z trzech gmin: Wiżajny, Przerośl i Rutka-Tartak.

Przed nimi do rozwiązania był test z wiedzy ogólnoprzyrodniczej oraz znajomości Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Test uczniowie pisali  indywidualnie, a o sukcesie drużyny decydowała łączna liczba punktów uzyskanych przez poszczególnych uczniów. Celem konkursu było wytypowanie najlepszego zespołu, który zostanie zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego, jako reprezentant Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Indywidualnie można było uzyskać 25 punktów, a drużynowo 100 punktów.

Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Wiżajnach w składzie: Julia Żeliszczak, Oliwia Wasilewska, Maja Rawinis i Michał Hołdyński, którą przygotowywała pani Maria Oszkinis. Gratulujemy! Drużyna zdobyła 76 punktów i to właśnie ona będzie reprezentować Suwalski Park Krajobrazowy 19 marca br. na etapie wojewódzkim konkursu. W tym roku finał wojewódzki odbędzie się na terenie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi.

Drugie miejsce z wynikiem 68 punktów uzyskała reprezentacja ze Szkoły Podstawowej w Rutce-Tartak, w składzie: Karolina Grajżul, Karolina Suchocka, Natalia Grabek i Mateusz Grajżul. Opiekunem drużyny była pani Anna Tabin.

Natomiast trzecie miejsce z wynikiem 58 punktów uzyskała reprezentacja ze Szkoły Podstawowej w Przerośli, w składzie: Klaudia Dębowska, Karolina Kardel, Jakub Bagiński i Cyprian Jasiulewicz. Opiekunem drużyny była pani Danuta Dobrzyń.

Indywidualnie najlepsze były Oliwia Wasilewska ze Szkoły Podstawowej w Wiżajnach i Karolina Suchocka ze Szkoły Podstawowej w Rutce-Tartak, które zdobyły po 20 pkt. na 25 pkt. możliwych do zdobycia.

Wszystkim uczestnikom i nauczycielom dziękujemy za udział, a laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim.