GALERIA

KONTAKT

Suwalski Park Krajobrazowy

Malesowizna 24
16-404 Jeleniewo

tel./87/ 569 18 01
fax /87/ 569 76 36

e-mail: sekretariat@spk.wrotapodlasia.pl
Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Suwałkach i Suwalszczyźnie
poniedziałek, 24 lutego 2020 08:36

Zespół Szkół Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II w Suwałkach, który kształci w kierunku technik organizacji turystyki, świętował dziś (21 lutego 2020 roku) Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego.

W ramach obchodów zorganizowano IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Suwałkach i Suwalszczyźnie, skierowany do siódmoklasistów i ósmoklasistów z Suwałk i powiatu suwalskiego. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Starosty Suwalskiego. Celem konkursu było zwiększenie wiedzy o atrakcjach turystycznych Suwałk i Suwalszczyzny, rozbudzenie wśród młodzieży pasji krajoznawczej i turystycznej, a przez to kształcenie przyszłej kadry turystycznej w regionie.

 

Przewodnik turystyczny to specjalista, który w sposób ciekawy i profesjonalny oprowadza i opowiada o zwiedzanym terenie, a tym samym promuje region i buduje jego pozytywny wizerunek.

Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat historii, przyrody, obyczajów i tradycji oraz ciekawych miejsc Suwalszczyzny. Z pewnością informacje, które zdobyli przygotowując się do konkursu, będą mogli wykorzystać w przyszłej pracy przewodnika turystycznego.

W konkursie wzięło udział 31 uczniów z 12 szkół z Suwałk i Powiatu Suwalskiego. Wyniki konkurencji przedstawiają się następująco:

I miejsce: Natalia Suchocka ze Szkoły Podstawowej w Słobódce, opiekun: Pani Grażyna Pupel,

II miejsce: Igor Barmuta ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Aleksandry Kujałowicz w Suwałkach , opiekun: Pani Lucyna Gorbacz,

III miejsce: Karolina Grajżul ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Rutce Tartak, opiekun: Pani Łucja Szyszkowska,

IV miejsce: Julia Żeliszczak ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wiżajnach, opiekun: Pani Jolanta Orłowska,

V miejsce: Maja Rawinis ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wiżajnach, opiekun: Pani Jolanta Orłowska.

Zwycięzcy finału otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe przekazane przez Urząd Miejski w Suwałkach, Starostwo Powiatowe w Suwałkach, Wigierski Park Narodowy, Suwalski Park Krajobrazowy, PTTK Oddział w Suwałkach, Suwalską Organizację Turystyczną.


Tekst: Anna Romanowska

Zdjęcia:Emma Budzejko