GALERIA

KONTAKT

Suwalski Park Krajobrazowy

Malesowizna 24
16-404 Jeleniewo

tel./87/ 569 18 01
fax /87/ 569 76 36

e-mail: sekretariat@spk.wrotapodlasia.pl
„POZNAJ SWOJĄ MAŁĄ OJCZYZNĘ - V EDYCJA NA 300-LECIE SUWAŁK”
poniedziałek, 05 października 2020 00:00

2 października 2020 r. odbyła się wycieczka krajoznawcza po Suwalskim Parku Krajobrazowym, w której uczestniczyli laureaci konkursu wiedzy „POZNAJ SWOJĄ MAŁĄ OJCZYZNĘ - V EDYCJA NA 300-LECIE SUWAŁK”.

 

Do udziału w konkursie zgłosiło się 9 szkół podstawowych z terenu Suwałk. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 30 pytań zarówno otwartych, jak i zamkniętych, dotyczących walorów przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych Suwalskiego Parku Krajobrazowego – najstarszego parku krajobrazowego w Polsce oraz historii Suwałk. Główną nagrodą w konkursie była wycieczka  po najpiękniejszych miejscach w Parku. Młodzież zwiedziła m.in. Górę Cisową, Starą Hańczę wraz z jeziorem Hańcza, rezerwat „Głazowisko Bachanowo nad Czarną Hańczą”, rezerwat „Rutka” oraz Izbę Pamięci Jaćwieskiej w Szurpiłach. Była to również okazja do zobaczenia panoramy smolnickiej z punktu widokowego "U Telimeny" oraz jeziora Jaczno z punktu widokowego "Na ozie".

 

 

Wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem w siedzibie Suwalskiego Parku Krajobrazowego w Turtulu, podczas którego młodzież otrzymała również przewodniki do dalszego, samodzielnego poznawania Parku.

 

Zadanie dofinansowane zostało z Budżetu Miasta Suwałki