GALERIA

KONTAKT

Suwalski Park Krajobrazowy

Malesowizna 24
16-404 Jeleniewo

tel./87/ 569 18 01
fax /87/ 569 76 36

e-mail: sekretariat@spk.wrotapodlasia.pl
Konsultacje społeczne dot. tworzonego Turystycznego Transgranicznego Obszaru Funkcjonalnego JATVINGIA
niedziela, 20 grudnia 2020 22:53

Suwalski Park Krajobrazowy wraz z partnerami przystąpił do projektu utworzenia na pograniczu polsko-litewskim Turystycznego Transgranicznego Obszaru Funkcjonalnego (TTOF) o nazwie „JATVINGIA – Kraina Jaćwingów”.

Projektowany TTOF jest realizowany na zlecenie Komisji Europejskiej w ramach realizacji zadania pt. „Identyfikacja kluczowych elementów transgranicznego funkcjonalnego obszaru turystycznego na pograniczu polsko – litewskim”.

Obszar TTOF po stronie polskiej tworzyć będą miasto Sejny i gminy wiejskie: Sejny, Giby, Krasnopol, Puńsk, Jeleniewo, Rutka-Tartak, Szypliszki i Wiżajny, a po stronie litewskiej rejony: Łoździeje, Wyłkowyszki, Kalwaria.

W dniach od 18.12.2020 do 08.01.20221 trwają konsultacje społeczne elementów projektu związanego z przyszłą działalnością transgranicznego obszaru funkcjonalnego na pograniczu polsko-litewskim.

Link do konsultacji:

https://www.kreatus.eu/co-nowego/konsultacje-spo%C5%82eczne-element%C3%B3w-raportu-ko%C5%84cowego-identyfikacja

W ramach dotychczasowych działań opracowano 29 koncepcji realizacji turystycznych projektów transgranicznych w czterech obszarach: „Magiczne pograniczne”, „Tajemnicza Kraina Jaćwingów”, „Zielone zacisze – niespieszna turystyka i zdrowe życie” oraz „Wspólne dziedzictwo”.

Prosimy o zapoznanie się z załączonymi materiałami i wyrażenia swojej opinii za pośrednictwem ankiety.