GALERIA

KONTAKT

Suwalski Park Krajobrazowy

Malesowizna 24
16-404 Jeleniewo

tel./87/ 569 18 01
fax /87/ 569 76 36

e-mail: sekretariat@spk.wrotapodlasia.pl
Punkt informacji turystycznej

Punkt informacji turystycznej Suwalskiego Parku Krajobrazowego mieści się w siedzibie Parku w Turtulu, położonej w malowniczej dolinie rzeki Czarna Hańcza nad brzegami Stawu Turtulskiego. Biorą tutaj swój początek dwie ścieżki poznawcze - „Opowieści Turtula” oraz „Doliną Czarnej Hańczy”.

Wejście do budynku zlokalizowane jest od strony sadu, przy parkingu samochodowym. Obiekt dostosowany jest do obsługi turystów niepełnosprawnych (drewniany podjazd, toaleta) oraz osób podróżujących z małymi dziećmi.

Najmłodsi znajdą tutaj najwięcej atrakcji - m.in. owoce i grzyby giganty, kładka labirynt, domek na drzewie - na ścieżce „Opowieści Turtula” oraz „Kącik Młodego Przyrodnika” w punkcie informacji turystycznej, z ruchomymi elementami wystaw.

Osoby odwiedzające punkt informacji turystycznej mogą bezpłatnie skorzystać z Wi-Fi oraz wydzielonego stanowiska komputerowego.

PUNKT INFORMACJI TURYSTYCZNEJ

czynny :

w sezonie letnim (lipiec-sierpień):

PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK GODZ.  730 – 1800

SOBOTA GODZ. 1000 – 1700

NIEDZIELA NIECZYNNE

poza sezonem:

PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK GODZ.  730 – 1530

 Punkt informacji turystycznej SPK:


Punkt informacji turystycznej w Turtulu, od czerwca 2010 r. został włączony do sieci standaryzowanych jednostek informacji turystycznej w Polsce.

Certyfikowane punkty otrzymują na okres dwóch lat Certyfikaty potwierdzające kategorię jakości świadczonych usług.