GALERIA

KONTAKT

Suwalski Park Krajobrazowy

Malesowizna 24
16-404 Jeleniewo

tel./87/ 569 18 01
fax /87/ 569 76 36

e-mail: sekretariat@spk.wrotapodlasia.pl
KONKURSY

Rok szkolny 2020/2021

XIX edycja ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy parki krajobrazowe Polski"

Suwalski Park Krajobrazowy oraz Porozumienie Parków Krajobrazowych Polski zapraszają uczniów kl. VI, VII i VIII szkół podstawowych do udziału w XIX edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy parki krajobrazowe Polski”. Konkurs sprawdza wiedzę z zakresu biologii, ekologii, ochrony przyrody, ochrony środowiska oraz znajomości polskich parków krajobrazowych.

Oto najważniejsze informacje dotyczące konkursu:

  • do 5 listopada br. należy zgłosić chęć  udziału w konkursie wysyłając wypełniony formularz zgłoszenia do Suwalskiego Parku Krajobrazowego
  • 14 listopada br. odbędzie się etap szkolny polegający na rozwiązywaniu testu składającego się z 25 pytań z czego 10 dotyczyć będzie ogólnej wiedzy przyrodniczej i ekologicznej, natomiast pozostałe 15 dotyczyć będzie znajomości Suwalskiego Parku Krajobrazowego
  • 16 grudnia br. odbędzie się etap gminny - współzawodnictwo miedzy szkołami w obrębie danej gminy (w przypadku gminy, na terenie której znajduje się tylko jedna szkoła podstawowa zwycięzcy etapu szkolnego automatycznie kwalifikują się do etapu parkowego)
  • Do etapu parkowego, który odbędzie się 9 stycznia 2020 r. zakwalifikują się czteroosobowe drużyny – reprezentacje poszczególnych szkół. Etap parkowy, podobnie jak etap szkolny, polegał będzie na rozwiązaniu testu składającego się z 25 pytań (10 ogólnych i 15 o Suwalskim Parku Krajobrazowym)
  • drużyna, która  wygra etap parkowy będzie reprezentowała Suwalski Park Krajobrazowy na  finale wojewódzkim, który odbędzie się 19  marca 2020 r. na terenie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Etap wojewódzki składał się będzie z części teoretycznej (rozwiązywanie testu 25 pytań: 10 ogólnych i 15 o parkach krajobrazowych Podlasia) oraz części praktycznej (rozpoznawania 30 chronionych gatunków roślin i zwierząt)
  • wszelkie informacje o finale ogólnopolskim drużyny uzyskają w styczniu po etapie parkowym. Szczegóły w regulaminie konkursu.

Do pobrania:
1. Regulamin
2. Karta zgłoszenia
3. Zgoda

Konkurs plastyczny na projekt i wykonanie EKOLOGICZNEJ KARTKI ŚWIĄTECZNEJ

Suwalski Park Krajobrazowy zaprasza uczniów klas "0"-III szkoły podstawowej, mieszkających lub uczących się na terenie czterech gmin: Wiżajny, Jeleniewo, Przerośl i Rutka-Tartak do udziału w konkursie plastycznym. Przedmiotem konkursu jest wykonanie ekologicznej kartki okolicznościowej z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Kartkę można wykonać przy użyciu dowolnych technik np. rysunek, malarstwo, grafika, technika mieszana. Kształt kartki dowolny, maksymalny format A5 lub A6, składana na pół. Oceniane będzie ujęcie tematu, pomysłowość, oryginalność, estetyka oraz technika wykonania. Każdy uczestnik może nadesłać tylko jedną pracę na wyżej wspomniany konkurs.

Termin przysyłania prac mija 4 grudnia 2020 r.

1. Regulamin konkursu
2. Zgoda
3. Karta informacyjna