GALERIA

KONTAKT

Suwalski Park Krajobrazowy

Malesowizna 24
16-404 Jeleniewo

tel./87/ 569 18 01
fax /87/ 569 76 36

e-mail: turtulspk@gmail.com
"Bądź EKO-Bądź TRENDY"
czwartek, 22 czerwca 2017 09:59

14 czerwca br. w siedzibie Suwalskiego Parku Krajobrazowego w Turtulu w ramach obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska nastąpiło rozstrzygnięcie wcześniej ogłoszonego międzyszkolnego konkursu na najciekawszy strój ekologiczny wykonany z surowców wtórnych pn. „Bądź EKO-Bądź TRENDY”. Do konkursu przystąpiło 21 uczniów z dwóch szkół podstawowych z Wiżajn i Rutki-Tartak.

Konkurs polegał  na wykonaniu i zaprezentowaniu strojów ekologicznych z surowców wtórnych oraz materiałów plastycznych. Młodzi artyści czerpali inspirację z recyklingu. Były to stroje: wieczorowe, dzienne, na plażę, a także stroje karnawałowe. Liczyła się nie tylko pomysłowość, ale również prezentacja słowna każdego stroju. Komisja konkursowa oceniała: zgodność z tematyką konkursu, oryginalność wykonania, estetykę oraz sposób prezentacji strojów. Dodatkowo uczniowie z klas IV-VI odpowiadali na pytania dotyczące gospodarki odpadami oraz metod postępowania z odpadami. W konkursie wyłoniono dziewięciu laureatów w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii klasy 0-III:

I miejsce zajęła Amelia Banialis ze Szkoły Podstawowej w Wiżajnach.
II miejsce
zajęła Patrycja Kowalewska z Zespołu Szkół Samorządowych w Rutce-Tartak.
III miejsce
ex aequo zajęli:
Julia Borkowska
z Zespołu Szkół Samorządowych w Rutce-Tartak
Robert Stasiński
ze Szkoły Podstawowej w Wiżajnach
Małgorzata Łuba
ze Szkoły Podstawowej w Wiżajnach
Julia Matusiewicz
ze Szkoły Podstawowej w Wiżajnach.

W kategorii klasy IV-VI:

I miejsce zajął Bartosz Obuchowski z Zespołu Szkół Samorządowych w Rutce-Tartak.
II miejsce
zajęła Patrycja Derencz ze Szkoły Podstawowej w Wiżajnach.
III miejsce
zdobyła Maja Rawinis również ze Szkoły Podstawowej w Wiżajnach.

Zwycięzcom gratulujemy!

 
Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski – finał ogólnopolski
środa, 14 czerwca 2017 12:57

6 czerwca br. w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach odbył się finał ogólnopolski XVI edycji konkursu „Poznajemy parki krajobrazowe Polski”. Województwo podlaskie, a zarazem Suwalski Park Krajobrazowy, reprezentowała drużyna z Publicznego Gimnazjum im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Wiżajnach w składzie: Lidia Rudziewicz, Katarzyna Orłowska, Wojciech Złotorzyński i Wojciech Krzysztof Liszewski pod opieką Pani Bożeny Głosek.

Więcej…
 
Noc Świętojańska w Turtulu 2017
piątek, 09 czerwca 2017 07:12

 
Finał konkursu wiedzy „Dzieje i dziedzictwo kulturowe SPK...."
czwartek, 25 maja 2017 11:15

25 kwietnia br. w Turtulu odbył się finał konkursu wiedzy „Dzieje i dziedzictwo kulturowe Suwalskiego Parku Krajobrazowego i północno-wschodniej Suwalszczyzny”, którego organizatorem był Suwalski Park Krajobrazowy. Konkurs skierowany był do uczniów klas V i VI szkół podstawowych.

Więcej…
 
Dzień Ziemi
poniedziałek, 08 maja 2017 07:42

21 kwietnia 2017 roku w siedzibie Suwalskiego Parku Krajobrazowego (SPK) w Turtulu odbyła się plenerowa impreza edukacyjna Dzień Ziemi, w której uczestniczyły dzieci ze szkół podstawowych z terenu Parku i otuliny, w sumie około 25 osób.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 64