GALERIA

KONTAKT

Suwalski Park Krajobrazowy

Malesowizna 24
16-404 Jeleniewo

tel./87/ 569 18 01
fax /87/ 569 76 36

e-mail: turtulspk@gmail.com
Europejskie Dni Dziedzictwa w SPK
środa, 06 września 2017 12:23

Zapraszamy szkoły do uczestniczenia w obchodach Europejskich Dni Dziedzictwa. W dniach 11-15 września 2017 r. organizujemy dla grup szkolnych wycieczki z przewodnikiem ścieżką poznawczą "U źródeł Szeszupy".

Wędrówka rozpoczyna się w Malesowiźnie, nieopodal źródeł rzeki Szeszupy i jest opowieścią o losach ludzi, którym przyszło żyć w jej pobliżu. W miejscowości Szeszupka znajduje się cmentarz ewangelicki - pamiątka po przybyłych tu w drugiej połowie XVIII w. kolonistach niemieckich. W Wodziłkach - wsi założonej pod koniec XVIII w. przez uciekających przed represjami religijnymi staroobrzędowców znajduje się zabytkowa molenna oraz cmentarz.

Termin i godzina ustalana indywidualnie.

EDD w Turtulu
 
Predathlon Turtul 2017
środa, 06 września 2017 06:59

Predathlon Turtul 2017

W sobotę 9 września 2017 r., w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa, na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego odbywać się będzie jedna z najciekawszych w Polsce imprez triathlonowych - Predathlon.

Na Predathlon składają się trzy dyscypliny: jazda rowerem, bieg i kajak. Ale Predathlon to nie sam triathlon, to także towarzyszące mu Predathlon Run, Predathlon Nordic Walking, a także Predathlon Kids - odcinek przygotowany specjalnie dla najmłodszych.

Tutaj znajduje się link do wydarzenia na Facebooku.

Poniżej mapki tras i plakat wydarzenia.

Mapka - trasa biegu Mapka - trasa rowerowa 1 Mapka - trasa rowerowa 2
Rozkład jazdy Predathlon 2017
 
Piesza wędrówka po SPK
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 11:10

19 sierpnia br. w ramach realizacji zadania „Suwalska turystyczna rodzinka poznaje Suwalski Park Krajobrazowy” odbyła się piesza wędrówka po Suwalskim Parku Krajobrazowym.

Oto krótka fotorelacja z wyprawy.

Zdjęcia pochodzą od Pani Beaty Karwel oraz z archiwum SPK

 
Wędrówka piesza po SPK
poniedziałek, 07 sierpnia 2017 07:14

Suwalski Park Krajobrazowy oraz Stowarzyszenie Miłośników SPK "Kraina Hańczy"

19 sierpnia zapraszają Suwalczan na


wycieczkę pieszą ścieżką poznawczą
"Doliną Czarnej Hańczy" do jeziora Hańcza, następnie niebieskim szlakiem do Wodziłk i ścieżką poznawczą "U źródeł Szeszupy" do Turtula (ok 10 km). Wycieczka rozpocznie się w Turtulu, skąd grupa uda się nad jezioro Hańcza wzdłuż rzeki Czarnej Hańczy, gdzie zaobserwować można m.in. staw Turtulski (spiętrzoną Czarną Hańczę), oz turtulsko-bachanowski, dolinę zawieszoną "Gaciska". Następnie w Wodziłkach grupa zapozna się z historią staroobrzędowców i zabytkowej molenny, po czym uda się do Turtula mijając po drodze cmentarz ewangelicki w Szeszupce oraz źródła rzeki Szeszupy. Końcowym punktem wycieczki będzie ognisko w Turtulu (prowiant we własnym zakresie).  Przy siedzibie SPK znajduje się ścieżka edukacyjna "Opowieści Turtula", skupiona na tematyce obszarów wodno-błotnych.

Więcej…
 
Fascynujący świat przyrody i kultury SPK - gra terenowa
piątek, 14 lipca 2017 11:44

Suwalski Park Krajobrazowy oraz Stowarzyszenie Miłośników SPK "Kraina Hańczy"

zapraszają Suwalczan 29 lipca na

rodzinną grę terenową, która zakłada dwa warianty tras: krótszy (4 km) polecany szczególnie rodzinom z małymi dziećmi lub wózkami oraz dłuższy (7 km) o większym stopniu trudności. 
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 66