GALERIA

KONTAKT

Suwalski Park Krajobrazowy

Malesowizna 24
16-404 Jeleniewo

tel./87/ 569 18 01
fax /87/ 569 76 36

e-mail: turtulspk@gmail.com
Predathlon Turtul 2017
środa, 06 września 2017 06:59

Predathlon Turtul 2017

W sobotę 9 września 2017 r., w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa, na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego odbywać się będzie jedna z najciekawszych w Polsce imprez triathlonowych - Predathlon.

Więcej…
 
Piesza wędrówka po SPK
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 11:10

19 sierpnia br. w ramach realizacji zadania „Suwalska turystyczna rodzinka poznaje Suwalski Park Krajobrazowy” odbyła się piesza wędrówka po Suwalskim Parku Krajobrazowym.

Więcej…
 
Wędrówka piesza po SPK
poniedziałek, 07 sierpnia 2017 07:14

Suwalski Park Krajobrazowy oraz Stowarzyszenie Miłośników SPK "Kraina Hańczy"

19 sierpnia zapraszają Suwalczan na


wycieczkę pieszą ścieżką poznawczą
"Doliną Czarnej Hańczy" do jeziora Hańcza, następnie niebieskim szlakiem do Wodziłk i ścieżką poznawczą "U źródeł Szeszupy" do Turtula (ok 10 km). Wycieczka rozpocznie się w Turtulu, skąd grupa uda się nad jezioro Hańcza wzdłuż rzeki Czarnej Hańczy, gdzie zaobserwować można m.in. staw Turtulski (spiętrzoną Czarną Hańczę), oz turtulsko-bachanowski, dolinę zawieszoną "Gaciska". Następnie w Wodziłkach grupa zapozna się z historią staroobrzędowców i zabytkowej molenny, po czym uda się do Turtula mijając po drodze cmentarz ewangelicki w Szeszupce oraz źródła rzeki Szeszupy. Końcowym punktem wycieczki będzie ognisko w Turtulu (prowiant we własnym zakresie).  Przy siedzibie SPK znajduje się ścieżka edukacyjna "Opowieści Turtula", skupiona na tematyce obszarów wodno-błotnych.

Więcej…
 
Fascynujący świat przyrody i kultury SPK - gra terenowa
piątek, 14 lipca 2017 11:44

Suwalski Park Krajobrazowy oraz Stowarzyszenie Miłośników SPK "Kraina Hańczy"

zapraszają Suwalczan 29 lipca na

rodzinną grę terenową, która zakłada dwa warianty tras: krótszy (4 km) polecany szczególnie rodzinom z małymi dziećmi lub wózkami oraz dłuższy (7 km) o większym stopniu trudności. 
Więcej…
 
Wycieczka rowerowa wokół jeziora Hańcza
piątek, 30 czerwca 2017 10:19

Suwalski Park Krajobrazowy oraz Stowarzyszenie Miłośników SPK "Kraina Hańczy"

15 lipca zapraszają Suwalczan na

 

wycieczkę rowerową z przewodnikiem trasą "Wokół jeziora Hańcza" (ok 22 km) o zróżnicowanym stopniu trudności, wiodącą z Malesowizny przez Kruszki, Bachanowo, Przełomkę, Starą Hańczę, Dzierwany, Cisówek, Łopuchowo, Wodziłki z powrotem do Turtula. Podczas wycieczki będzie można zobaczyć ruiny młyna wodnego w Turtulu, rezerwat "Głazowisko Bachanowo nad Czarną Hańczą" oraz dolinę zawieszoną "Gaciska" przecinającą drogę do Malesowizny, ruiny dworu i park podworski w Starej Hańczy, stare zabudowania gospodarskie i zabytkową molennę w Wodziłkach, cmentarz ewangelicki w Szeszupce. Końcowym punktem wycieczki będzie Turtul, gdzie przy siedzibie SPK znajduje się ścieżka edukacyjna "Opowieści Turtula", skupiona na tematyce obszarów wodno-błotnych. Tam też odbędzie się wspólne ognisko (prowiant we własnym zakresie).

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 75